قبل از خرید انواع صندلی اپن ، به این چند نکته توجه کنید

در این مقاله قصد داریم به معرفی صندلی اپن، انواع آن، ارتفاع، نشیمنگاه، پشتی صندلی و … بپردازیم تا در انتخاب بهتر شما برای داشتن یک صندلی اپن مناسب، سهیم باشیم.

توجه و اهمیت به معماری داخلی، مدرن شدن سبک آشپزخانه ها و نیز محدودیت فضایی، سبب شده که امروزه در طراحی معماری داخلی دیواری بین پذیرایی و آشپزخانه وجود نداشته باشد که به آن اپن می گویند. به این ترتیب از وسیله ای به نام کانتر برای جدا سازی این دو قسمت استفاده می کنند، که در ابتدا از آن تنها به عنوان وسیله ای برای گذاشتن وسایل روی آن کاربرد داشت اما رفته رفته طی چند سال اخیر برای استفاده بهتر از این وسیله و با توجه به کوچک بودن فضای اکثر خانه ها، کانتر ها با عرض های بیشتری تولید شدند که از آن ها به عنوان میز ناهار خوری نیز استفاده می شود. می دانیم که کانتر ها به عنوان میز ناهار خوری به صندلی مخصوص خود احتیاج دارند که به آن ها صندلی اپن گفته می شود. در ابتدا به بررسی قطعات صندلی اپن می پردازیم.

ارتفاع استاندارد در صندلی های اپن از مهمترین مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.

ارتفاع استاندارد در این نوع صندلی ها 70 سانتی متر می باشد، دقت کنید هنگام خرید ارتفاع صندلی اپن با ارتفاع میز کانتر در آشپزخانه متناسب باشد تا هنگام نشستن بر روی صندلی احساس راحتی داشته باشید. گونه ای از صندلی های اپن وجود دارد که جک دار می باشند و به راحتی قابل تنظیم شدن در هر اندازه، با کانتر آشپزخانه می باشند که این نوع از صندلی ها قیمت بالاتری نسبت به صندلی های اپن بدون جک دارند البته لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی مدرن بیشتر از صندلی اپن بدون جک استفاده می کنند.

نکته مهم: به طور میانگین میزان ارتفاع استاندارد از نشیمنگاه صندلی های اپن تا روی میز کانتر حدود 30 سانتی متر می باشد که هنگام خرید با رعایت این نکته می توانید از صندلی مناسبی برخوردار شوید.

زمانی که به خرید صندلی اپن فکر می کنید و می خواهید اطلاعات کافی قبل از خرید کسب نمایید حتما به وجود محلی در قسمت پایه صندلی اپن، برای گذاشتن پاهای خود روی آن دقت نمایید. زیرا صندلی های اپن به علت بالا بودن میزان ارتفاعشان نسبت به صندلی های دیگر، زمانی که روی آن می نشینید اگر از این محل برخوردار نباشند، پاهای شما حالت آویزان دارد و در طول نشستن احساس بدی به شما دست خواهد داد.

صندلی های اپن نیز مانند سایر صندلی هایی که در مقاله صندلی اداریبه آن ها اشاره شد، انواع مختلفی دارند که به آن ها می پردازیم

صندلی اپن جک دار: همانطور که در بالا به آن اشاره شد، این صندلی دارای جک می باشد که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی ارتفاع صندلی خود را با کانتر تنظیم نمایید.

صندلی اپن پشتی دار: این صندلی دارای پشتی یا همان تگیه گاه می باشد تا هنگام نشستن بر روی آن حس یک صندلی معمولی را داشته باشید. این دسته از صندلی برای افراد میان سال و کودکان بسیار مناسب می باشد.

صندلی اپن حصیری: همانطور که میدانید حصیر جنس سخت و خشکی دارد به همین ترتیب هنگام استفاده از آن در تولید صندلی اپن، این صندلی ها خشک و سخت می باشد و فرد پس از اندکی نشستن بر روی آن احساس ناراحتی می کند. اما بسته به دکوراسیون، منتخب برخی افراد می باشد.

صندلی اپن پلاستیکی: نوع دیگر از این صندلی که تولید زیادی در بازار دارد، نوع پلاستیکی آن می باشد که به دلیل سبک بودن و حمل ونقل راحت آن مورد توجه عموم قرار گرفته است، همچنین از نظر هزینه نسبت به سایر صندلی های اپن مناسب تر می باشد.


/ 0 نظر / 8 بازدید